Zařazení jednotky

Následující tabulka udává zařazení vybrané jednotky během války do vyšších jednotek. Tabulku čteme zleva od nejnižší jednotky doprava po nejvyyší jednotku, datum u každé jednotky udává období, ve kterém jí byla vybraná jednotka podřízena. Data nemusí být zcela přesná a seznamy nejsou kompletní.

31. zeměbranecký pěší pluk (k. k. Landwehr Infanterieregiment Nr. 31)

91. zeměbranecká pěší brigáda
(1.8. 1914 - asi 1915)
46. zeměbranecká pěší divize
(1.8. 1914 - pred 10.1. 1915)
I. sbor (I. Korps)
(1.8. 1914 - pred 10.1. 1915)
1. armáda (1. Armee)
(1.8. 1914 - pred 10.1. 1915)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(1.8. 1914 - pred 10.1. 1915)
Skupina Martiny
(pred 10.1. 1915 - pred 1.5. 1915)
1. armáda (1. Armee)
(23.1. 1915 - 13.4. 1915)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(23.1. 1915 - 13.4. 1915)
2. armáda (2. Armee)
(10.3. 1915 - 30.3. 1915)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(10.3. 1915 - 30.3. 1915)
46. zeměbranecká pěší divize
(pred 1.5. 1915 - asi ?.?. 1915)
I. sbor (I. Korps)
(pred 1.5. 1915 - 23.5. 1915)
1. armáda (1. Armee)
(pred 1.5. 1915 - 23.5. 1915)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 1.5. 1915 - 23.5. 1915)
Skupina Czapp
(23.5. 1915 - asi ?.?. 1915)
4. armáda (4. Armee)
(23.5. 1915 - asi ?.?. 1915)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(23.5. 1915 - 31.8. 1915)
Skupina armád arc. Josefa Ferdinanda
(1.9. 1915 - asi ?.?. 1915)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(1.9. 1915 - asi ?.?. 1915)
I. sbor (I. Korps)
(9.6. 1915 - pred 15.10. 1915)
1. armáda (1. Armee)
(pred 1.9. 1915 - pred 15.10. 1915)
Skupina armád arc. Josefa Ferdinanda
(pred 1.9. 1915 - pred 15.10. 1915)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 1.9. 1915 - pred 15.10. 1915)
Sbor Szurmay (Korps Szurmay)
(pred 15.10. 1915 - asi ?.?. 1915)
92. zeměbranecká pěší brigáda
(asi 1916 - asi 1917)
46. zeměbranecká pěší divize
(asi 1916 - pred 28.7. 1916)
Skupina Czapp
(asi 1916 - 9.6. 1916)
4. armáda (4. Armee)
(asi 1916 - 9.6. 1916)
Skupina armád arc. Josefa Ferdinanda
(asi 1916 - 9.6. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(asi 1916 - 9.6. 1916)
Sbor Szurmay (Korps Szurmay)
(asi 1916 - pred 1.1. 1916)
I. sbor (I. Korps)
(pred 1.1. 1916 - březen 1916)
1. armáda (1. Armee)
(pred 1.1. 1916 - pred 24.3. 1916)
Skupina armád Böhm-Ermolli (Heeregruppe Böhm -Ermolli (Kmdo 2 Armee))
(pred 1.1. 1916 - pred 24.3. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 1.1. 1916 - pred 24.3. 1916)
XVIII. sbor (XVIII. Korps)
(březen 1916 - pred 4.6. 1916)
1. armáda (1. Armee)
(březen 1916 - pred 4.6. 1916)
Skupina armád Böhm-Ermolli (Heeregruppe Böhm -Ermolli (Kmdo 2 Armee))
(březen 1916 - pred 4.6. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(březen 1916 - pred 4.6. 1916)
1. armáda (1. Armee)
(pred 4.6. 1916 - pred 28.7. 1916)
Skupina armád Böhm-Ermolli (Heeregruppe Böhm -Ermolli (Kmdo 2 Armee))
(pred 4.6. 1916 - pred 3.7. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 4.6. 1916 - pred 3.7. 1916)
Skupina armád Linsingen (Heeresgruppe Linsingen)
(pred 3.7. 1916 - pred 28.7. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 3.7. 1916 - pred 28.7. 1916)
Skupina Hulsen (d. Gp preuss GM v.Hulsen)
(pred 28.7. 1916 - pred 31.8. 1916)
Sbor Diefenbach/Skupina Diefenbach
(pred 28.7. 1916 - pred 31.8. 1916)
Armádní skupina Marwitz (Armee Gruppe Marwitz)
(pred 28.7. 1916 - pred 31.8. 1916)
Skupina armád Linsingen (Heeresgruppe Linsingen)
(pred 28.7. 1916 - pred 31.8. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 28.7. 1916 - pred 31.8. 1916)
Skupina Sachsen - Meiningen
(pred 31.8. 1916 - pred 1.11. 1916)
Sbor Diefenbach/Skupina Diefenbach
(pred 31.8. 1916 - pred listopad 1916)
Armádní skupina Marwitz (Armee Gruppe Marwitz)
(pred 31.8. 1916 - pred ?.11. 1916)
Skupina armád Linsingen (Heeresgruppe Linsingen)
(pred 31.8. 1916 - pred 16.9. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 31.8. 1916 - pred 16.9. 1916)
Armádní skupina Litzmann/Skupina Litzmann/Sbor Litzmann
(pred 1.10. 1916 - po listopad 1916)
4. armáda (4. Armee)
(pred 1.10. 1916 - pred listopad 1916)
Skupina armád arc. Josefa Ferdinanda
(pred 1.10. 1916 - pred ?.11. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 1.10. 1916 - pred ?.11. 1916)
Skupina armád Linsingen (Heeresgruppe Linsingen)
(pred 1.10. 1916 - po ?.11. 1916)
Vojsková fronta pronce Leopolda Bavorského (HFront Prinz Leopold v.Bayern)
(pred 1.10. 1916 - po ?.11. 1916)
Hlavní velitelství Východ (Oberbefehlshabe Ost (OB Ost))
(pred 1.10. 1916 - po ?.11. 1916)
Vrchní velitelství branné moci (Oberste Heeresleitung (DOHL))
(pred 1.10. 1916 - po ?.11. 1916)
46. zeměbranecká pěší divize
(pred 1.11. 1916 - asi ?.?. 1917)
Sbor Diefenbach/Skupina Diefenbach
(pred 1.11. 1916 - 12.1. 1917)
Armádní skupina Marwitz (Armee Gruppe Marwitz)
(pred 1.11. 1916 - 12.1. 1917)
Armádní skupina Litzmann/Skupina Litzmann/Sbor Litzmann
(pred 1.11. 1916)
4. armáda (4. Armee)
(pred 1.11. 1916)
Skupina armád arc. Josefa Ferdinanda
(pred 1.11. 1916 - pred ?.11. 1916)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 1.11. 1916 - pred ?.11. 1916)
Skupina armád Linsingen (Heeresgruppe Linsingen)
(pred 1.11. 1916 - po ?.11. 1916)
Vojsková fronta pronce Leopolda Bavorského (HFront Prinz Leopold v.Bayern)
(pred 1.11. 1916 - po ?.11. 1916)
Hlavní velitelství Východ (Oberbefehlshabe Ost (OB Ost))
(pred 1.11. 1916 - po ?.11. 1916)
Vrchní velitelství branné moci (Oberste Heeresleitung (DOHL))
(pred 1.11. 1916 - po ?.11. 1916)
Skupina Leipzig
(pred 12.1. 1917 - 1.3. 1917)
Armádní skupina Falkenhayn
(pred 12.1. 1917 - 1.3. 1917)
Skupina armád Linsingen (Heeresgruppe Linsingen)
(pred 12.1. 1917 - 1.3. 1917)
Vojsková fronta pronce Leopolda Bavorského (HFront Prinz Leopold v.Bayern)
(pred 12.1. 1917 - 1.3. 1917)
Hlavní velitelství Východ (Oberbefehlshabe Ost (OB Ost))
(pred 12.1. 1917 - 1.3. 1917)
Vrchní velitelství branné moci (Oberste Heeresleitung (DOHL))
(pred 12.1. 1917 - 1.3. 1917)
Armádní skupina Falkenhayn
(asi 23.2. 1917 - asi ?.?. 1917)
Skupina armád Linsingen (Heeresgruppe Linsingen)
(asi 23.2. 1917 - po 1.10. 1917)
Vojsková fronta pronce Leopolda Bavorského (HFront Prinz Leopold v.Bayern)
(asi 23.2. 1917 - po 1.10. 1917)
Hlavní velitelství Východ (Oberbefehlshabe Ost (OB Ost))
(asi 23.2. 1917 - po 1.10. 1917)
Vrchní velitelství branné moci (Oberste Heeresleitung (DOHL))
(asi 23.2. 1917 - po 1.10. 1917)
91. zeměbranecká pěší brigáda
(asi 1918)
46. zeměbranecká pěší divize
(asi 1918 - asi listopad 1918)
Armádní skupina Falkenhayn
(asi 1918 - pred 28.8. 1918)
Abschnitt Lipa
(pred 28.2. 1918 - po 16.3. 1918)
XVI. sbor (XVI. Korps)
(5.4. 1918 - pred 1.7. 1918)
Sočská armáda (Isonzo Armee)
(5.4. 1918 - pred 1.7. 1918)
Skupina armád Boroević
(5.4. 1918 - pred 1.7. 1918)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(5.4. 1918 - ??)
XXIII. sbor (XXIII. Korps)
(pred 1.7. 1918 - asi listopad 1918)
Sočská armáda (Isonzo Armee)
(pred 1.7. 1918 - asi listopad 1918)
Skupina armád Boroević
(pred 1.7. 1918 - asi listopad 1918)
Vrchní velitelství armády (Armee-oberkommando (AOK))
(pred 1.7. 1918 - ??)